Kaprio vištiena su mocarela, pomidorais ir balzamiku

Su džiaugsmu dalinamės ANT MEDINĖS LENTELĖS straipsniu ir receptu.

Kaprio vištiena su mocarela

Šiuo metu esu šeimos receptų paieškose. Šeimos receptais vadinu tuos patiekalus, kurie pagaminami gana lengvai ir greitai, yra sveiki ir maistingi, o skonis patinka visiems valgytojams – net ir mažiausiems. Šis Kaprio salotų įkvėptas vienos keptuvės vištienos patiekalas būtent toks ir nesumeluosiu pasakydama, kad tai naujas mūsų šeimos favoritas! Skonis 10/10, garnyrus galite rinktis tokius, kokius mėgstate, bet itališkų aromatų derinį tobulai užbaigia al dente virti makaronai. 

Gero patiekalo skonio paslaptis labai dažnai slypi detalėse – būtent taip yra ir su šiuo receptu. Svarbi šio recepto sudedamoji dalis – balzaminis actas. Šis produktas gali labai pagerinti, arba visiškai sugadinti patiekalą, todėl svarbu rinktis kokybišką, išraiškingo sodraus skonio balzaminį actą. Prieš kelis metus lankantis Italijoje atradus Due Vittorie balzaminį actą iš Modenos (Italijoje jis labai populiarus ir dažnai sutinkamas) supratau, kiek daug charakterio šis produktas gali suteikti patiekalui. Nors praėjo keli metai, iki šiol savo patiekalus gardinu būtent šuo balzaminiu actu – man labai patinka, kad jis yra natūraliai tirštas, puikiai subalansuoto saldžiarūgščio skonio (ne per rūgštus, neturi pernelyg stipraus skonio) ir geros sudėties – be tirštiklių, be dažiklių ir be konservantų. Galiu daug pasakoti, bet iš esmės viską pasako tai, kad Due Vittorie balzaminis actas yra paženklintas “Great Taste” žvaigždutėmis (o tai yra maisto pasaulio “Oskarai”, kuriuos gauna tik aukščiausios kokybės ir išskirtinio skonio produktai).

3 – 4 porcijoms reikės:

 • 500 g vištienos šlaunelių mėsos
 • Druskos, pipirų
 • 1 a.š. maltos paprikos
 • 1 a.š. česnako miltelių
 • Alyvuogių aliejaus kepimui
 • 4 skiltelių česnako
 • 1 a.š. šviežio arba džiovinto čiobrelio
 • 300 g vyšninių pomidorų
 • 3 v.š. Due Vittorie balzaminio acto iš Modenos
 • 1 v.š. medaus
 • 150 g mini mocarelos
 • Saujos šviežio baziliko

Gaminame:

 1. Vištieną sumaišome su druska, pipirais, malta paprika ir česnako milteliais. 
 2. Dabar papasakosiu kaip reikia kepti vištieną, kad ji būtų ne sausa, o minkšta ir sultinga. Keptuvėje įkaitiname aliejų ir dedame kepti vištieną. Apskrudiname ant didelės kaitros po 3 minutes iš abiejų pusių. Tuomet sumažiname ugnį iki minimalios, uždengiame keptuvę ir leidžiame vištienai troškintis apie 15 minučių. 
 3. Iškepusią vištieną ir išbėgusias jos sultis atidedame. 
 4. Keptuvėje įkaitiname aliejų, įtarkuojame česnaką, beriame čiobrelį ir kepiname 30 sekundžių. Tuomet į keptuvę suberiame perpus perpjautus vyšniniu pomidorus ir kepiname apie 2 minutes, kol jie vos vos pasileidžia. Prie pomidorų pilame 2 v.š. balzaminio acto ir medų, beriame druskos ir pipirų, viską išmaišome. 
 5. Į keptuvę supilame vištienos sultis, išmaišome. Tarp pomidorų įsodiname keptą vištieną. 
 6. Ant viršaus beriame mocarelos rutuliukus (jei norite, kad jie išsilydytų, uždenkite keptuvę ir pakaitinkite viską dar kelias minutes), apšlakstome viską balzaminiu actu ir pabarstome baziliko lapeliais. 

Šaltinis: https://antmedineslenteles.com/2021/05/13/kaprio-vistiena-su-mocarela-pomidorais-ir-bazamiku/

Pavadinimas

Translation missing: lt.blogs.comments.moderated